Spinning Grand Prix 2026 – 25. marts

Støt EH Aalborg og Kvindehåndbolden!

Onsdag den 25. april kl. 17.50-18.50 trækker vi i cykelskoene og træder i pedalerne til fordel for EH Aalborg! Spinning Grand Prix 2026, der afvikles i Skansen i før aftens ligakamp hjemme mod Ikast Håndbold – hvor en masse gode folk cykler flest mulige penge ind til EH Aalborg.

Det bliver et brag af et event med masser af energi, sved på panden og fællesskab. Cyklerne sponsoreres af lokale og nationale virksomheder, som brænder for at støtte EH Aalborg og kvindehåndbolden.

Skal dit firma være med som hjælperytter/sponsor?

Sådan kan du støtte en cykel og EH Aalborg

Vil du og din virksomhed gøre en forskel for EH Aalborg og kvindesporten? Så har I muligheden ved at blive sponsor for en af cyklerne, der dyster i Spinning Grand Prix 2026. Eventet starter kl. 17.50, men allerede fra kl. 17.00 er der mulighed for opvarmning og tilpasning af cykler.

Som sponsor kan du støtte med:
✅ 75 kr. pr. kørt km
✅ 150 kr. pr. kørt km
✅ 250 kr. pr. kørt km
✅ Eller et fast beløb, f.eks. 5.000 kr.

Uanset beløb er din støtte afgørende for EH Aalborgs fortsatte succes, og vi er dybt taknemmelige for ethvert bidrag!

Ønsker du at støtte en cykel – så kontakt Henrik Thomsen på henrik@podi.dk eller på Tlf.: 23643939

Synlighed for sponsorerne til VIP spisning

Som sponsor bliver dit firma synligt både under og omkring eventet. Mens alle VIP gæsterne spiser afvikler vi spinningen – din virksomhed får masser af eksponering. Vi har en speaker på plads, der vil præsentere din cykel og alle sponsorerne som støtter din cykel. Der vil være en storskærm, hvor din virksomhed får eksponering. Derudover har du mulighed for at uddele flyers, slik eller andre reklameartikler i løbet af arrangementet.

VIPen koger mens din virksomhed bliver vist

Spinning Grand Prixet bliver en sjov og anderledes oplevelse for dig og dine medsponsorer. Men I spiser hepper i på jeres rytter og bagefter ser vi EH Aalborgs kamp mod Ikast Håndbold inde i arenaen.

Spørg dine samarbejdspartnere om støtte

Vi opfordrer alle deltagere til at spørge deres leverandører og samarbejdspartnere, om de kunne have lyst til at støtte op om deres cykel. Jo flere, der bidrager, desto større bliver effekten for EH Aalborg – Vi satser på at køre mere end 250.000 kr. ind til EH Aalborg

Vi glæder os til at se jer til Spinning Grand Prix 2026 – sammen kører vi for kvindehåndbolden i Aalborg!

Tak for din støtte – den betyder alt for os!

Cykelejere

  1.  

Vision 2028

Her kan du læse mere den strategi vi i EH Aalborg har lagt for de kommende år. Den skal være med til at skabe fundamentet for elite kvindehåndbold i Aalborg og Nordjylland. Du kan læse Vision 2028 HER